Koncert Noworoczny 2019
5 stycznia 2019
godz. 17.00
bilety dostępne w sprzedaży
Koncert Noworoczny 2019 w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli zabrzmi 5 stycznia podczas Wielkiej Gali Straussowskiej. Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego towarzyszyć będzie solistom: Katarzynie Trylnik (sopran), Tomaszowi Kukowi (tenor) oraz gościom specjalnym: Aleksandrze Szymańskiej (sopran liryczny) i Jerzemu Butrynowi (bas).
Koncert Noworoczny 2019
Wielka Gala Straussowska
w wykonaniu
Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej
pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego
Katarzyna Trylnik – sopran
Tomasz Kuk – tenor
goście specjalni:
Aleksandra Szymańska – sopran liryczny
Jerzy Butryn – bas
5 stycznia 2019, godz. 17.00
bilet: 100 zł
Katarzyna Trylnik
Katarzyna Trylnik ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Haliny Słonickiej otrzymując najwyższe odznaczenie uczelni Medal „Magna cum Laude”. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, m.in.: na VII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (Nagroda Specjalna), XXXII Międzynarodowym Konkursie im. Antonina Dvořáka w Karlovych Varach (II Nagroda), III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (III Nagroda). Jest też finalistką XLII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Tuluzie i VII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Bilbao.
Debiut artystki na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Don Giovannim Mozarta (2002) zaowocował stałą współpracą z narodową sceną, gdzie brała udział w takich realizacjach, jak: Dama pikowa Czajkowskiego, Czarodziejski flet Mozarta, Elektra R. Straussa, Trojanie Berlioza, Wesele Figara Mozarta, Carmen Bizeta, La rondine, La Bohème i Turandot Pucciniego. Jej kolekcję ról Pucciniowskich uzupełnia partia Mimi w Cyganerii w Operze Bałtyckiej (2008).
Występowała w teatrach operowych Bremy, Monachium i Frankfurtu. Śpiewała na scenach i estradach Augsburga, Dubaju, Moskwy (Teatr Bolszoj), Münster, Paryża, Wilna i na Sycylii oraz w większości sal filharmonicznych i koncertowych w Polsce.
Współpracowała z takimi dyrygentami, jak: Łukasz Borowicz, Roland Böer, Valery Gergiev, Jacek Kaspszyk, Kazimierz Kord, Tadeusz Kozłowski, Carlo Montanaro, Michał Nesterowicz, Marek Pijarowski, Modestas Pitrenas, Jerzy Salwarowski, Wojciech Michniewski, Ruben Silva, Antoni Wicherek, Antoni Wit i Tadeusz Wojciechowski oraz z reżyserami: Martą Domingo, Achimem Freyerem, Laco Adamikiem, Mariuszem Trelińskim i Keithem Warnerem. W 2016 roku uzyskała stopień doktora w macierzystej uczelni.
https://teatrwielki.pl/ludzie/katarzyna-trylnik/
Tomasz Kuk
Tomasz Kuk z wyróżnieniem ukończył wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Wojciecha Jana Śmietany. Swoje umiejętności wokalne doskonalił na kursach wokalnych prowadzonych przez prof. Helenę Łazarską, prof. Ryszarda Karczykowskiego i Maestrę Montserrat Caballe. Na stałe związany jest z Operą Krakowską. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Nova w Bydgoszczy, a także Operą Narodową Teatru Wielkiego w Warszawie.
Jerzy Butryn
Jerzy Butryn jest absolwentem wydziału wokalnego PSM II st. we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale wokalnym w klasie śpiewu prof. Bogdana Makala (dyplom z wyróżnieniem). Stypendysta programu Erasmus w Hochschule für Musik Detmold w klasie śpiewu prof. Larsa Woldta. Obecnie doktorant na wydziale wokalnym macierzystej uczelni.
Od początku powstania współtworzył zespół Collegium Zieleński, z którym nagrał Offertoria i Communiones Mikołaja Zieleńskiego (nagrodzone Złotym Orfeuszem Academie du Disque Lyrique we Francji i Fryderykiem w kategorii Muzyka Dawna). Współpracuje także z zespołami muzyki dawnej Capella Cracoviensis, Capella Viridimontana, Collegio di Musica Sacra, Teatrem Lalek we Wrocławiu oraz Chórem Narodowego Forum Muzyki, z którym odbył wiele koncertów w kraju i za granicą, a także brał udział w nagraniach: H. Berlioz – Grande messe des morts, F. Mendelssohn-Bartholdy – Eliasz (nagroda Diapason d’Or
de l’Année) oraz B. Britten – War Requiem (nagroda „BBC Music Magazine” w kategorii muzyka chóralna roku).
Ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i za granicą, zarówno z repertuarem oratoryjnym, operowym, pieśniarskim, jak również muzyki cerkiewnej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Wrocławia.
Jerzy Butryn jest stalowowolaninem, Ambasadorem Stalowej Woli.
Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli w klasie skrzypiec. W roku 2015 uzyskała tytuł magistra sztuki, kończąc studia artystyczne na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jako aktorka i śpiewaczka brała udział w przedsięwzięciach Studia Operowego „Halka” w Rzeszowie oraz Rzeszowskiego Teatru Muzycznego. Obecnie pracuje jako choreograf w Niepublicznej Szkole Muzyki Rozrywkowej „Pro Musica” w Rzeszowie. W swoim repertuarze posiada arie operowe i operetkowe, utwory musicalowe, najpiękniejsze utwory skomponowane w okresie międzywojennym oraz najsłynniejsze motywy muzyki filmowej.