Grudniowe Seanse Pod Palmą
każdy wtorek
godz. 20.00
Kino WRZOS
Seanse Pod Palmą o propozycja kina alternatywnego ciesząca się dużym powodzeniem widzów od chwili jej debiutu jesienią 2007 roku. Początkowo, starając się o zgodność z nazwą, były to pokazy filmów egzotycznych (w tym produkcji z Bollywood), które adresowane do studentów i młodzieży szkolnej, miały wnosić odrobinę słońca i radości w długie jesienno-zimowe wieczory. Z czasem program wtorkowych projekcji o godzinie 20 ewoluował w kierunku kina klasycznego oraz filmów ambitnych. Od 2011 roku organizowane są pokazy w ramach Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych – Short Waves. Od początku swojej działalności „Seans pod Palmą” tworzy wizerunek kina otwartego na propozycje widza.
Atrakcyjne ceny biletów: 10 zł – bilety normalne, 5 zł – bilety ulgowe: przysługują uczniom, studentom, rencistom, emerytom, osobom bezrobotnym
Seanse odbywają się w każdy wtorek o godz. 20.00.
W ostatni wtorek ze względu na przerwy w dostawie prądu, w dbałości o bezpieczeństwo i komfort widzów, zdecydowaliśmy się odwołać projekcję filmu McQueen. Przedstawiamy 3 różne terminy projekcji by każdy z zainteresowanych miał okazję obejrzeć wspomniany film.
8 grudnia / sobota / 18:30
14 grudnia / piątek / 20:00
20 grudnia / czwartek / 20:00
Wieś pływających krów
4 grudnia 2018
Troje młodych berlińczyków ze wspólnoty Spirit Center, dbającej o duchowy rozwój swoich członków za pomocą jogi, medytacji, szamańskich rytuałów czy lekcji przetrwania w lesie, postanawia udać się na polską wieś. Jak na prawdziwych pielgrzymów przystało, Ellen, Mario i Jon jadą na Wschód, aż pod granicę Polski z Białorusią, gdzie od miejscowego gospodarza, Stanisława, wynajmują stuletni drewniany dom. Chcą spędzić tu wakacje, pracować w polu i być blisko natury i kultury – w ich mniemaniu nieskażonych jeszcze cywilizacją. Przybysze i miejscowi zostali sportretowani w dokumencie Trzaski jak dwa obce plemiona, przypatrujące się sobie z nieufnością, przez którą przebija jednak wzajemna fascynacja. Z perspektywy rolników Niemcy sprawiają wrażenie nieszkodliwych wariatów (jak można nie jeść mięsa i myć się nago na oczach całej wsi?), którym można jednak pozazdrościć obycia i swobody. Niemcy odkrywają zaś, że prowadzenie gospodarstwa nie jest romantyczną sielanką, tylko ciężką pracą – za to na własnej ziemi. Inne style życia, inne wartości, inne języki, nawet inna muzyka – czy jest cokolwiek, co łączy te dwa światy? Może po prostu marzenie o tym, że gdzieś jest lepsze, prawdziwsze życie?
Sofia
11 grudnia 2018
Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu.
Reżyserka Meryem Benm’Barek-Aloïsi, niczym Asghar Farhadi pokazuje obraz społeczeństwa przez pryzmat problemów i lęków swoich bohaterów. Choć życie Sofii determinuje miejsce urodzenia, to dziewczyna znajduje w sobie siłę, by pokierować swoim życiem.
Świąteczne przeboje
18 grudnia 2018
W domu Katrine i Madsa trwają przygotowania do dorocznej, rodzinnej Wigilii. Podczas tego święta przy ich stole znajduje się miejsce dla wszystkich. Progi domu gospodarzy przekroczą rozwiedzeni rodzice, jej siostra Barbara (pastor) z pretensjonalnym mężem i niesfornym synem, najmłodsza siostra i jej nowy mąż z uroczą, podekscytowaną pierwszym śniegiem córką. Atmosfera powoli gęstnieje. Świąteczny nastrój może tego nie przetrwać. Jest to komedia, której humor uwydatnia się w zdolnościach rodziny do wydobywania się z najgorszych tarapatów i odnajdywania w sobie sporych pokładów czułości i lojalności.